Торговий патент, дозвіл на торгівлю

дозвіл на торгівлю фото

Для ознайомлення з питанням про торговий патент, необхідно розділити поняття “торговий патент” від “патент” на інтелектуальну власність.

Для легального здійснення більшості видів діяльності в сферах бізнесу, пов’язаних з роздрібною і оптовою торгівлею, наявність торгового патенту було обов’язковим дозволом.

Згідно нинішнього законодавства, отримання “ТОРГОВОГО ПАТЕНТУ” СКАСОВАНО.

Для легальної торгівлі немає такого конкретного дозволу, який називається “дозвіл на торгівлю”! Є ряд документів, які, залежно від виду товарів, що реалізуються, повинні бути оформлені.

торговий патент фото

Якщо це алкогольні напої або сигаретні вироби, то Ви зобов’язані оформити:

 1. Ліцензію на алкоголь.
 2. Ліцензію на тютюн.
 3. Реєстраційне свідоцтво на касовий аппрат 3-РРО./a>

Якщо це продуктова, промислова або інша група продукції, Ви, згідно обраної системи оподаткування та варіанту розрахунку, можливо потребуєте Реєстрації РРО, а може і ні. Це єдиний вид дозвільної документації, потенційно необхідний для Вас.

Що стосується “патенту” інтелектуальної власності – це документ дозвільного характеру, які видається при патентування Вашої ідеї, можливо винаходу або унікальної технології.

ТОВ “Документ Груп” допоможе Вам оформити всю необхідну інформацію, пов’язану з відкриттям закладу. Розповість, як відкрити стартап або оптимізувати вже діючий заклад.

замовити послугу (044) 390 31 95, (067) 011 92 00 ,
Чому ми?
Зібрати потрібну документацію для отримання дозволу на торгівлю і представити ваші інтереси в державних органах можуть фахівці нашої компанії. Співпрацюючи з нами, ви будете захищені від безлічі бюрократичних клопотів і отримаєте якісне, кваліфіковане обслуговування. Нас вибирають за таких причин:
Анастасия Захарченко
Анастасия Захарченко

Два месяца назад запускали небольшой ресторанчик в районе Гидропарка в Киеве. Никак не могли разобраться в том, сколько и какие документы нужно собрать. Ребята из компании быстро решили вопрос, разложив все по полочкам. Обязательно обращайтесь, если дорожите своим временем!

Эрнест Вишневский
Эрнест Вишневский

Обратился в данную фирму по вопросу получения торгового патента и лицензии на алкоголь для своего бара «Берлин». Только начали завозить оборудование, как получил все документы на руки! Работы была выполнена четко, качественно и оперативно! Никаких нареканий.
Евгений Ткачук
Евгений Ткачук

Выражаем огромную благодарность вам и вашим специалистам за помощь в получении разрешительных документов. Вы стали незаменимым помощником для нашей фирмы, помогли сэкономить время и деньги. Желаем успехов в вашей работе!
Скільки коштує звичайний торговий патент?

Зараз питання перестало бути актуальним, оскільки Законодавством України торговий патент був скасований

Який дозвіл видається замість торгового патенту?

Замість торгового патенту не видається альтернативного дозвільного документу, в зв'язку з тим, що плата за торговий патент була скасована, замість якої тепер оплачується акцизний податок.

Що таке пільговий патент?

Раніше, коли патент був чинним дозвільним документом, пільговий патент, в основному, можливо було отримати при продажу вироблених в Україні виробів. Це могли бути поштові марки, сірники, деякі види твердого палива, українські лікарські препарати, періодичні видання та багато іншого. Повний перелік дуже широкий, наші фахівці допоможуть розібратися в питанні індивідуально.

Чи потрібен патент для інтернет-магазинів з кур'єрською доставкою?

Ні, не потрібен. Уважно відстежуйте нововведення законодавства 2017 року, можливо, Вам буде НЕОБХІДНО працювати через касовий апарат.

Торговий патент в короткі терміни

Торговий патент на роздрібну торгівлю - це спеціальний документ з обмеженим терміном дії, який видавався суб'єктам господарської діяльності, пов'язаним з торгівлею, до настання 2016 року. Торговий патент використовувався в якості контролю за своєчасним внесенням до місцевого бюджету всіх необхідних виплат та податків. Дозвіл на торгівлю в Україні видавалося органами місцевого самоврядування, податковими інспекціями, які і встановлюють розмір ставки.

Говорячи простіше, торговий патент - це дозвільний документ, який був необхідний практично всім суб'єктам підприємництва, починаючи від аптек і закінчуючи ринковими лотками, для легального здійснення торгівлі.

Незважаючи на те, що отримання торгового патенту було не дуже складним процесом, через недосконалість бюрократичної системи його отримання могло значно затягнутися. До того ж, розібратися в тонкощах процедури міг не кожен починаючий підприємець.

Кому був потрібен торговий патент?

З метою оперативно отримати дозвіл на торгівлю в нашу компанію зверталися безліч підприємців, які володіли такими видами бізнесу:

 • Надання платних побутових послуг.
 • Гральні заклади (крім державних лотерей) і заклади з платними розвагами.
 • Пункти з обміну валюти.
 • Будь-які підприємства, зайняті в сфері торгівлі (продуктові магазини, автомагазини, бари, ресторани, кіоски, лотки і т.д.)

Якщо підприємство займалося відразу декількома видами діяльності, необхідним було отримування окремий торговий патент на торгівлю товаром і надання послуги.

Як довго діє дозвіл на торгівлю?

Стандартний дозвіл на торгівлю мав термін дії 5 років. Для закладів, пов'язаних зі сферою розваг, видавався інший патент, який вимагав заміни вже через 2 роки. Був передбачений і короткотерміновий торговий патент, дія якого поширювалося на термін до 15 днів. Такий дозвіл був актуальним, скажімо, під час установки торгового лотка на час проведення виставки або ярмарку.

Як довго діє дозвіл на торгівлю?

Доручивши нашим фахівцям отримати дозвільні документи на торгівлю для вашого підприємства, ви отримаєте повний комплекс послуг:

 1. Визначення актуальності виду торгового патенту, встановлення терміну його дії, вартості, і надання актуальної дозвільної документації, дія якої реальна на момент звернення до нас.
 2. Практична допомога в підготовці документації та її подача до відповідних органів.
 3. Консультації з питань придбання дозвільних документів, а не патенту.
 4. Представлення Ваших інтересів в державних органах.

Наша компанія стане Вашим гарантом успішного отримання ліцензій, реєстраційних свідоцтв, за винятком патенту за найкоротший час.