Документи на приміщення. Оформлення документів на приміщення
Відкриття закладу:

ДОКУМЕНТИ НА ПРИМІЩЕННЯ

Вартість: від 12 500 грн
Термін оформлення: 1,5 - 2 місяці
Перелік документів на приміщення визначається від того, який заклад ти плануєш відкривати, що ти там будеш готувати і яка площа твого приміщення. Ми допоможемо їх оформити без зайвих нервів.
Замовити послугу
Розберемося разом

Для чого вони потрібні?

Це частина — мастхев для твого закладу. Без них твоя діяльність поза законом і ти стаєш вразливим для будь-якої перевірки.

Про які послуги йде мова?

  • Планування приміщення по нормах
  • Монтаж і вся документація з пожежної безпеки
  • Реєстрація потужності об'єкта
  • Інформаційний талон на літній майданчик
  • Дозвіл на рекламу
  • Дозвіл на будівництво (якщо будинок — пам'ятка архітектури)
  • Договори на травлю мишей, тараканів, вивіз сміття
  • НАССР
  • Дозвіл на шум
  • Дозвіл на початок ремонту
На консультації ми розкажемо тобі, як це працює в реальності. Так ти будеш підготовлений до всього. Пам'ятай, що документи на приміщення обов'язково мають лежати разом з документами на торгівлю. Не провтикай
Що ми кажемо хаосу з документами? - Не сьогодні!
Ми в docx вирішуємо справи остаточно і комплексно. Знаємо всіх, кого треба знати і маємо велику команду підрядників, які зберуть всі документи, доки ти спілкуєшся з відвідувачами.
Замовити послугу

З КИМ МИ ПРАЦЮВАЛИ?

Відповідай – і замовляй послугу

Документи на приміщення пов’язані з ремонтом, комунікаціями та особливостями твого закладу. А ще з документами на торгівлю.

Тому, щоб не влізти в додаткові витрати й оформити все як слід, треба рухатися крок за кроком. Можеш впевнено делегувати і довірити це питання нам.

FAQ?

Які документи на приміщення потрібні для відкриття гастробізнесу?
Детальніше

Щоб було легше розібратись в цьому питаннні, ми розділили всі документи на приміщення на 5 блоків:

1. Пожежна частина: декларація відповідності матеріально-технічної бази від МНС, посвідчення відповідальної особи за пожежну безпеку, заміри опору електропроводів

2. СЕС: проектування кухні чи виробництва за системою НАССР; реєстрація потужності об’єкта; експлуатаційний дозвіл (для виробництв); санкнижки; договори на вивіз сміття, травлю мишей, тарганів

3. Дозвіл на розміщення вивіски

4. Інформаційний талон на літній майданчик

5. Дозвіл на ремонт (не завжди треба, тільки за запитом)

6. Дозвіл на використання авторських прав на музику

7. Дозвіл на шум

Залишились питання?
Як вибрати приміщення та про що поговорити з власником?
Детальніше

Буває, вибір локації стає справжнім клопотом для підприємців. Та з точки зору маркетингу не годиться, власник ще однієї не йде на компроміс, щодо іншої чуйка підказує: “Не те!”.

Погодься, значно простіше, коли інтуїцію підсилюють чіткі критерії того, на що варто звернути увагу під час огляду приміщення, та заздалегідь прописані теми для розмови з власником.

Тому зібрали для тебе найважливіші питання:

- чи будинок не є пам’яткою архітектури;

- чи можна там розмістити літній майданчик, повісити вивіску;

- яка ситуація з сусідами;

- що там з комунікаціями (вода, потужність світла, наявність вентиляції, опалення, каналізація);

- яка вартість комунальних в місяць;

- яку документацію на приміщення має власник;

- скільки коштує оренда та яка форма оплати;

- як ви будете складати договір оренди

Залишились питання?
Як обрати приміщення для виробництва?
Детальніше

Що казати, чим скурпульозніше підійдеш до вибору приміщення, тим менше будеш паритися в майбутньому. Насправді від цього етапу залежить і планування відповідно до всіх норм, і ремонт, і твої витрати.

Тому лови основні моменти, які важливо знати:

1. Приміщення для виробництва має бути ОКРЕМОЮ нежитловою будовою

Не власною квартирою та не першим поверхом житлового будинку (тут можуть працювати тільки заклади, які готують для гостей на місці).

2. Повинні бути продумані усі входи та виходи

Для того, щоб брудні та чисті потоки не пересікалися. Не гуд, коли мішок картоплі заносять через ті ж двері, через які виносять готову страву.

3. Площа не менша, ніж 45 кв.м.

На досвіді переконалися, що в 36 кв. м., коли дуже постаратися, реально вмістити найменше виробництво. Але працювати там зможуть максимум 3 людини.

4. Має бути достатньо місця, щоб організувати роздягальню для персоналу, де буде окрема кімната з туалетом, шафками та мийкою для рук

5. З необхідними комунікаціями

Порада, що збереже нерви: насамперед дізнайся вартість усіх комунальних платежів як для літнього, так і для зимового періоду.

Залишились питання?
А що, якщо будинок – пам’ятка архітектури?
Детальніше

Взагалі за будинки, які є пам’ятками архітектури, відповідає Департамент охорони культурної спадщини. І будь-які зміни погоджуються з цією організацією.

Задача з зірочкою... Треба бути ready до додаткових витрат і довших термінів оформлення дозвільної документації. І на те, щоб зробити ремонт, і на те, щоб змінити фасад (якщо потрібно).

Та з нюансів це ще не все. Сусіди, знаючи про такий статус будинку, можуть писати скарги у відповідні установи. Шуму зроблять такого, що на роки вперед вистачить.

Ось чому до цього питання важливо підійти дуже відповідально. Особливо – до етапу збору інформації перед підписанням договору про оренду.

Залишились питання?
Що таке НАССР і для чого воно?
Детальніше

HACCP – це система, впровадження якої гарантує якість твого продукту. Вона створена для того, щоб їжа, приготовлена для клієнта, не загрожувала його здоров’ю. Щоб у стравах не знаходили волосся чи навіть комах (бо тоді “ой, вибачте” точно не врятує). Щоб продукти, з яких готуєш, були свіжими і мали документацію. Щоб люди, які працюють на кухні, не переносили будь-яких інфекцій на страви. Тож умовно НАССР можна поділити на 3 блоки: приміщення, якість сировини і здоров'я персоналу.

Діє система з 2017 року. І це не один сертифікат чи дозвіл, який "оформив та забув", а перелік документів, дій і правил. Усі вони допомагають грамотно реагувати на непередбачувані ситуації під час роботи.

Залишились питання?
Що треба знати під час проектування приміщення?
Детальніше

Взагалі проектування за системою НАССР передбачає побудову приміщення відповідно до певних норм. Воно допомагає зрозуміти, як правильно розділити робочі зони: брудні (пункти прийому продукції, склад, кімната для верхнього одягу персоналу, мийки), підготовчі, цехи (м'ясні, рибні, овочеві, кондитерські, пекарські), місця для зберігання готової продукції, місця видачі і тд.

Саме планування має забезпечувати кругообіг процесів, де брудні потоки не пересікаються з чистими. Це означає, що готову страву не можуть виносити тим же шляхом, яким повертають брудний посуд.

А ще дуже важливо пам’ятати: планування робить не дизайнер або менеджер, який продає техніку для кухні, а спеціальний проектант чи експерт з НАССР. В цьому питанні краще довіритися профі.

Залишились питання?
З чого починати ремонт?
Детальніше

З планування за системою НАССР. Воно допомагає правильно розділити робочі зони: брудні (пункти прийому продукції, склад, кімната для верхнього одягу персоналу, мийки), підготовчі, цехи (м'ясні, рибні, овочеві, кондитерські, пекарські), місця для зберігання готової продукції, місця видачі і тд.

Його важливо зробити саме перед ремонтом, щоб потім не бідкатися: “Ой, а як те все тепер назад розібрати…” (хоча і на цьому етапі вихід є).

ЕТЕНШН: плануванням займається не дизайнер або менеджер, який продає техніку для кухні, і навіть не кухар, а спеціальний проектант чи експерт з НАССР.

Наступний крок – планування комунікацій (мокрі точки, електрика, вентиляція, опалення) і розміщення техніки. До речі, перед вибором локації та ремонтом вже слід знати, що ти готуватимеш. Так вдасться визначити, які технічні характеристики має мати обладнання та чи вистачить для нього потужності в приміщенні.

Залишились питання?
Дозвіл СЕС або що таке реєстрація потужності об’єкта?
Детальніше

Написали “СЕС” (санітарно-епідеміологічна станція), щоб у тебе склалися хоч якісь асоціації на цю тему. Раніше організація видавала дозвіл на початок робіт.

Зараз такий дозвіл називається – реєстрація потужності об’єкта, а організація – Держпродспоживслужба (треба було ж таке придумати).

Його ОБОВ’ЯЗКОВО повинні отримати всі, хто займається громадським харчуванням, роздрібною торгівлею або зберігають продукцію на спеціальних складах.

Залишились питання?
Що там з дозволом від пожежників?
Детальніше

Декларація відповідності з питань пожежної безпеки потрібна, як не крути. Тож щоб не зробити перший крок до кримінальної відповідальності, краще послухати Вутю і зробити так, як правильно.

Питання пожежної безпеки ми ділимо на 2 блоки:

1. Монтаж обладнання пожежогасіння (робиться під час ремонту)

Це датчики димовидалення, що виводяться на тривожну кнопку. На неї оформлюється договір з компанією, яка обслуговує всю систему. Кожен місяць в заклад чи на виробництво мають приходити її працівники, щоб перевірити справність техніки. Якщо раптом стається пожежа, тривожна кнопка передає сигнал на пульт (стоїть у цієї ж компанії). Потім відразу встановлюється зв’язок з пожежною частиною, яка реагує на виклик.

2. Оформлення дозвільних документів:

1. Посвідчення відповідальної особи за пожежну безпеку

2. Заміри опору електропроводів

3. Декларація відповідності матеріально-технічної бази від МНС

Ну і без вогнегасника нікуди.

Залишились питання?
Як отримати дозвіл на літній майданчик?
Детальніше

Для цього треба зібрати такий пакет документів:

1. Макет:

- макет літнього майданчика, зображений на фото біля закладу;

- розміри літнього майданчика;

- фото території біля літнього майданчика з 4-х ракурсів

2. Приміщення:

- документ права власності – або договір купівлі-продажу, або свідоцтво права власності, або витяг з ЄДР (єдиного державного реєстру) нерухомого майна (копія);

- договір оренди і суборенди (якщо він є); весь ланцюжок від власника до заявника на літній майданчик (копія)

3. Суб’єкт:

- виписка ТОВ чи виписка і паспортні дані ФОП; реквізити ТОВ або ФОП (копія);

- реєстрація потужності об’єкта (копія);

- заява певного зразка;

- довіреність певного зразка;

- контактний телефон, імейл

Скільки коштує оформлення дозволу з нами, дивись на сторінці.

Як зекономити на дозволі на рекламну вивіску?
Детальніше

Наша найперша порада: зроби зовнішню рекламу “внутрішньою”. Якщо використати фасадні вікна і розмістити вивіску всередині приміщення, то вона у вигляді будь-якого дизайну рахуватиметься лампою. І твою голову більше не буде тривожити запитання "Як отримати дозвіл на зовнішню рекламу?".

Якщо ж такої можливості немає, доведеться оформлювати документ в організації КП Реклама.

Залишились питання?
Як розібратися з вентиляцією?
Детальніше

Аби легалізувати систему вентиляції, треба добряче напрягтись. Згідно з правилами на один заклад має бути виведений окремий вентканал. А в старих будинках, особливо якщо мова йде про центр міста, де розташовується багато гастробізнесів, такого вентканалу часто просто-напросто немає.

Рішення – вести вентиляцію по фасаду будівлі. А це ще той виклик... Передусім через сусідів: їм ідея може зовсім не сподобатись. І тоді скарги, скарги, скарги… Ще й додаткові витрати.

Тому якщо є приміщення з системою вентиляції, неабияк радимо скористатися цим цінним бонусом!

Насправді питання потребує індивідуального розгляду. Все залежить від того, яка локація, скільки там поверхів, як можна провести вентканал. Взявши до уваги ці моменти, ми можемо побудувати чітку тактику оформлення потрібних документів для твого приміщення.

Залишились питання?
Як оформити дозвіл на шум?
Детальніше

Дивись, якоїсь спеціальної організації, яка видає тільки дозвіл на шум, не існує. Є акредитовані лабораторії, що проводять різні дослідження для закладів – шум, мікроклімат, якість продукції за різними показниками.

Тож дозвіл на шум, а якщо точніше – протокол лабораторних досліджень на вимірювання шуму, видає акредитована на ці дослідження лабораторія.

Процедура відбувається так: на локацію виїжджають експерти зі спеціальною вимірювальною технікою, потім – виставляється рахунок, проводиться офіційний платіж та укладається договір з нею. І вже після результату оплати й досліджень ми отримуємо потрібний протокол.

Залишились питання?
Чи треба оформлювати куточок споживача та які документи в ньому мають бути?
Детальніше

Відповідно до законодавства куточок споживача – маст хев! Це інформаційний стенд, який передусім захищає інтереси клієнта.

Туди треба прикріпити такі документи:

1. Виписка ТОВ, ФОП

2. Ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкоголем чи тютюновими виробами

3. Адреса, телефон та інші відомості про компетентний орган (відповідне Управління ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ), до якого можна звернутися зі скаргою щодо порушення прав споживача

4. Журнал обліку перевірок

5. Меню з усім складом, усіма алергенами, БЖВ та калорійністю

6. Декларація на викиди забруднюючих речовин, отримана через Дію (якщо використовуєш генератор)

7. ЗУ "Про захист прав споживачів”, положення про Правила роботи закладів ресторанного господарства, наказ про затвердження Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами

Залишились питання?